O značce BISON®

Počátky moderního lepení

V roce 1938 položil Cornelis van de Reepe, holandský obchodník s obuví a koženými výrobky, základy novodobého lepení. Van de Reepe byl rozčarován tím, jak se podrážky bot neustále odlepovaly a vyvinul proto lepidlo na bázi přírodního kaučuku: Perfecta Supra. Okamžitě se dostavil nevídaný úspěch a Van de Reepe se rozhodl dát své firmě nové působivé jméno "Vereenigde Chemische Bedrijven Perfecta-Handelsonderneming Corn. v. d. Reepe & Zoon", nebo zkrátka "Perfecta".

Supra   Bison Kit

O dvacet let později, v roce 1958, společnost vyvinula první kontaktní lepidlo na světě: Bison Kit®. Dnes se tohoto skvělého produktu prodávají každoročně stovky milionů kusů.

Od 60. let 20. století je Bison Kit® nejprodávanějším kontaktním lepidlem mimo jiné i v oblasti Perského zálivu, což zde vedlo k mnoha pokusům zmařit úspěch značky výrobou plagiátů. Ale říká se, že kopírování je nejvyšší formou uznání, a názvy jako Camel Kit, Lion Kit, Pigeon Kit a Bond Kit jsou toho jasným důkazem.

Zastoupení ve více než 65 zemích světa

Ve společnosti Bison International máme více než 70letou zkušenost s vývojem a výrobou vysoce kvalitních lepidel a tmelů pro kutily i profesionály. V našem hlavním sídle v Goesu v Nizozemí není jen pouhá výroba, ale také laboratoře pro výzkum a vývoj a zařízení pro zajištění kvality. Máme dceřiné společnosti ve Španělsku, Belgii, Itálii a Francii a distributory ve více než 65 zemích po celém světě. Značka Bison je leaderem mezi lepidly napříč hobby markety v zemích Beneluxu a zaujímá významnou pozici v oblastech jižní a východní Evropy a Středního Východu.

Bison

Kvalita a inovace

Toto jsou fakta, která hovoří za nás - několik průkopnických inovací z historie společnosti Bison International:

Bison

 • Bison Kit® bylo vůbec první kontaktní lepidlo na světě.
 • Montagekit je 100% holandský vynález.
 • Řada pohlcovačů vlhkosti Air Max® je zářným příkladem rozšíření značky a trhu.
 • PU-Tix se stal prvním profesionálním jednosložkovým polyuretanovým lepidlem, které bylo certifikováno holandským institutem KOMO.
 • Bison Bond® vydláždil cestu vysokorychlostnímu lepení dřeva.
 • Inovativní montážní pistole Click Gun se ukázala být ideálním řešením pro montáž a těsnění s maximální přesností.
 • Fixování, lepení a tmelení a to vše pouze s jedním produktem? S Poly Max® je to možné.
 • Bison Rocket je číslem jedna mezi vteřinovými lepidly budoucnosti.
 • V roce 2009 jsme představili Bison Nexus®, lepidlo nové generace. Pojí v sobě pevnost kontaktního, rychlost vteřinového a všestrannost univerzálního lepidla v jednom jediném produktu. Ve třech zemích získal ocenění „Produkt roku“.

Inovace a snaha zůstat leaderem na trhu jdou ruku v ruce. Výzkum a vývoj jsou základními pilíři filozofie naší společnosti. Bison znamená kvalitu, a abychom mohli tento závazek vůči zákazníkovi dodržet, funguje naše společnost na základě systému zabezpečování jakosti dle normy ISO 9001. Jedná se o komplexní proces, od vstupních surovin a výroby až po konečný produkt a dodávku zboží k zákazníkovi, to vše prováděné podle daných postupů.

Trvalá udržitelnost

Bison klade velký důraz na koncept kontinuálního zlepšování výrobků. Dokonalý konečný výsledek pro uživatele začíná tím, že naše produkty fungují přesně tak, jak by měly. Již od počáteční fáze vývoje jsou pro nás důležité potřeby a přání spotřebitele. Kvalita je o překonávání očekávání. Vnímáme to jako výzvu, stejně jako povinnost, kdy udržitelnost hraje zásadní roli.

Ohleduplnost vůči životnímu prostředí vede naši práci ke kvalitním a bezpečným výrobkům. Nezapomeňme, že už samotné opravování předmětů je také způsob, jak snížit množství odpadu. Ekologické povědomí spočívá v tom, jak řídíme společnost. Aplikujeme ekologická opatření na vše, co děláme - od vývoje produktů a výrobních procesů až po konečné použití spotřebitelem.

Ve společnosti Bison neustále hledáme způsoby, jak chránit zdraví našich zaměstnanců a milionů našich zákazníků a jak omezit dopad na životní prostředí. Jedním z příkladů je skutečnost, že ve výrobních procesech přijímáme opatření, která jdou mnohem dále než zákonné požadavky.

Naše politika udržitelnosti je založena na čtyřech principech:

 • Kvalitní výrobky
 • Inovativní balení
 • Čistá výroba
 • Inspirativní lidé

Navštivte i naše další stránky

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.