Práce s montážním lepidlem a metoda Power Bonding

Práce s montážním lepidlem a metoda Power Bonding

V každém roce se najde takové období, které vyžaduje větší péči o náš majetek. Náš dům, chalupu, chatu a zahrádku. Největší údržbu a opravy s sebou přináší jaro, tedy období po zimě, kdy sníh a led napáchal škody, které je nutné vyřešit. Opadané krycí domovní lišty, uvolněné dřevěné obklady, odlepené prahy, popraskané dlaždice a obkladačky...

Jednoduše řečeno, čeká nás spousta oprav. Co na ně budeme potřebovat? Bude nám stačit jedno lepidlo? Nebo nás v obchodě zase vybaví spoustou informací a hromadou produktů, které pak už nikdy nepoužijeme? Na to vše vám můžeme dát odpověď a poskytnout vám pár šikovných rad.

Univerzální lepidlo - je to možné?

Skutečně zcela univerzální lepidlo neexistuje. Jedno neodolává vodě, jiné zase leptá plasty nebo polystyren. Epoxid je tvrdý, nepruží a při ohybu praská. Co si tedy na většinu běžných oprav a lepení vybrat? Velmi univerzální montážní lepidlo pro nejrůznější použití je Bison Montagekit. Nejsou to běžné „tekuté hřebíky“, jaké známe. Lepí savé i nesavé materiály, spoje jsou velmi pevné, zachovávají si přirozenou pružnost a jsou odolné proti otřesům a vibracím. Díky teplotnímu rozsahu použití od +5° C do +40° C s ním můžeme pracovat i v chladnějším počasí, a tedy i brzy na jaře.

Výhodou je jednoduchost

V čem spočívá zmiňovaná univerzálnost a jednoduchost použití? Pokud je jeden materiálů porézní (savý), stačí nanést lepidlo v bodech nebo proužcích na jeden z lepených povrchů (na ten, kde je to jednodušší), lepené díly k sobě přiložit, za xovat a nechat vytvrdnout. Pokud jde například o podlahovou lištu, která perfektně nesedí, na některých místech odstává a pruží, je mnohdy fixace obtížná. Jak tedy v takovém případě postupovat?

Power bonding metoda 

  1. Lepidlo naneseme na jeden z lepených povrchů, nejlépe na ten, se kterým budeme manipulovat.
  2. přiložíme na místo, kde by měl být předmět upevněn. nenecháváme na místě, ale sejmeme. Lepidlo se otiskne na druhý lepený povrch. Jde o kontaktní lepidlo, u kterého musíme nechat odpařit rozpouštědlo po dobu asi 10 až 15 minut.
  3. pak předměty na stejném místě opět spojíme. Místa, kde bylo naneseno lepidlo, je nutné poklepat pěstí, lépe však třeba gumovou paličkou. Toto poklepání zajistí okamžité přilnutí a lepené předměty ihned drží u sebe. Vznikne velmi pevný spoj, který už nepovolí a přitom zůstane přirozeně pružný. Tímto způsobem můžeme lepit celou řadu materiálů v interiérech, ale i exteriérech. Lepidlo odolává povětrnostním vlivům, mrazům i vysokým teplotám, aniž by měnilo svoje vlastnosti.

Oprava lepidlem Bison Montagekit je dlouhotrvající. Vnitřní i venkovní spoje jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, změnám teplot i otřesům.

Bison Montagekit je konstrukční lepidlo, s jehož pomocí můžeme zhotovit například nový obklad schodiště nebo stropu. Lepidlo drží okamžitě, práce je tedy velmi snadná. Použitý materiál vám neznehodnotí žádné šrouby ani hřebíky a výsledek bude lépe vypadat.

Související produkty

BISON MONTAGEKIT SUPER PEVNÝ 350 g

Tekuté hřebíky. Univerzální neoprénové montážní lepidlo. Vhodné pro profesionály.

BISON MONTAGEKIT SUPER PEVNÝ 350 g
148 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON SILICONE MULTI TOOL

Univerzální nůž, škrabka a stěrka v jednom. Pro práci s lepidly a tmely.

BISON SILICONE MULTI TOOL
83 Kč
*Včetně DPH 21%

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.