Jak opravit trampolínu

Jak opravit trampolínu

Trampolína! Dříve pojem, dnes běžná záležitost u každého domu nebo chalupy, na zahradě, zkrátka všude tam, kde jsou především děti.

Uhlídat je není někdy zcela jednoduchá záležitost. Přes veškerá bezpečnostní opatření mnohdy uklouznou na trampolínu nejen v botách, ale i s různými předměty, které mohou zranit nejen je samotné, ale poškodit také trampolínu. Především pružnou doskokovou plochu, která není z nejlevnějších. Prodřená nebo natržená „trampolína“ může zkazit plánovanou párty rodičům i dětem. 

K opravě si připravíme odmašťovadlo, hadřík a speciální lepidlo BISON LIQUID RUBBER, tzv. tekutou gumu. Součástí balení je PES (polyesterová) síťka a špachtlička na nanášení a roztírání. Síťka je z polyesteru a má za úkol absorbo vat namáhání spoje při doskocích. Oprava by bez této síťky dlouho nevydržela. Je skutečně nutné dodržet postup opravy. Poškozené místo odmastíme speciálním odmašťovadlem. Nikdy ne benzínem nebo ředidlem. Ty jsou mastné a lepidlo by nemuselo správně přilnout.

Lepidlo otevřeme a naneseme jej na trhlinu a také na nepoškozenou okolní plochu. Lepidla nemusíme nanést hned zbytečně velké množství a nemusíme spěchat. Lepidlo reaguje se vzdušnou vlhkost a reakce není rychlá.

Přiloženou špachtlí rozetřeme poměrně husté transparentní lepidlo po celé ploše. Pokud je lepidla málo, přidáme. Plocha, na kterou naneseme lepidlo, musí být minimálně o 1 cm větší na každé straně, než je velikost síťky! Lepidlo se přes svou hustotu za krátkou dobu lehce rozteče a vytvoří hladký povrch. Nerozteče se však do stran, pouze se vyhladí.

Následuje podložení poškozeného místa pružnou síťkou zespodu trampolíny. Snažíme se přiložit síťku na poškozené místo a zároveň na střed plochy s lepidlem. Lepidlo je husté a síťku podrží.

Ze spodní strany by se nám lepidlo špatně nanášelo, proto si jej naneseme na špachtli a pak rovnoměrně rozetřeme. Síťka musí být „ponořena“ v lepidle, nepřeháníme to však.

Lepidlo BISON LIQUID RUBBER vytvrzuje vzdušnou vlhkostí 48 hodin. Teplota nesmí být nižší než +5°C. Po této době můžeme trampolínu opět používat tak, jako tomu bylo doposud.

Tekutá guma BISON LIQUID RUBBER je univerzální pomocník, kterého bychom si měli přibalit s sebou i na dovolenou. Dokáže zacelit nejen nafukovačky, čluny, rafty, neopreny, rybářské kalhoty, ale i boty, pláště do deště, celty a stany. Navíc je plně odolná vůči slané vodě. Hodí se na dovolenou k vodě i do hor. BISON LIQUID RUBBER tekutá guma je všestranný pomocník pro mnoho spolehlivých oprav.

Související produkty

BISON LIQUID RUBBER 50 ml

Tekutá guma na opravy všeho druhu.

BISON LIQUID RUBBER 50 ml
251 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON SPRAY CLEANER AEROSOL 400 ml

Univerzální čistící a odmašťovací sprej na kovy

BISON SPRAY CLEANER AEROSOL 400 ml
167 Kč
*Včetně DPH 21%

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.